albina-online forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR

2 participanți

In jos

HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR Empty HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR

Mesaj Scris de Admin Vin Iul 19, 2013 7:03 am

Albina ca si omul are nevoie de hrana iar calitatea acesteia este esentiala , daca cunoasteti retete sau diferite metode de hranire puteti sa ne spuneti si noua.

Admin
Rangul 1 peste 30 postari
Rangul 1 peste 30 postari

Mesaje : 55
Data de înscriere : 19/07/2013
Varsta : 43

http://albina-online.blogspot.com

Sus In jos

HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR Empty Re: HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR

Mesaj Scris de Mario Alin Mar Sept 03, 2013 6:03 am

am o intrebare va rog... am vazut in filmuletele postate ca folositi pungi deasupra ramelor cu sirop. Ce fel de pungi folositi va rog? eu am incercat exact cum ati facut dumneavoastra, punga innodata la cap si 2 gauri de ac, iar siropul a inceput sa curga prin tot stupul inclusiv pe urdinis... am scapat de un furtisag ca prin urechile acului. Mentionez ca siropul era 1.44/1.
Multumesc anticipat.

Mario Alin

Mesaje : 5
Data de înscriere : 24/07/2013
Varsta : 42
Localizare : Rm.Valcea

Sus In jos

HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR Empty Re: HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR

Mesaj Scris de Admin Mar Sept 03, 2013 7:51 am

Pungi de congelator , din cele elastice dar si subtiri in acelas timp , de un litru  concetratia siropului este de 2 in 1 , 2 kg zahar pe 1 apa , sirop fiert sau invertit cum se mai numeste , totul e ca in pungi sa nu ramana aer si cantitatea sa fie foarte mica cam de 2 degete adica mai pe fundul pungi . Sper sa nu fi gaurit si partea de jos a pungi doar partea superioara acest lucru il fac doar pentru a iesi surplusul de aer , daca se face nodul bine si nu gauresri punga in partea care sta pe rame nu ar trebui sa ai probleme incearca cu o cantitate foarte mica pana in 200 grame daca doresti sa le dai mai mult le dai mai multe pungi in nici un caz nu pui foarte mult in punga , daca doresti sa vorbesti cu mine intra pe mesenger la albina_online1 asta ca sa putem discuta mai multe , bineinteles voi raspunde si aici sper sa fi gasit raspunsul numai bine.

Admin
Rangul 1 peste 30 postari
Rangul 1 peste 30 postari

Mesaje : 55
Data de înscriere : 19/07/2013
Varsta : 43

http://albina-online.blogspot.com

Sus In jos

HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR Empty Re: HRANIREA ARTIFICIALA SAU NATURALA A ALBINELOR

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum